ЗАВДЯКИ НОВОМУ ПОРТАЛУ ВІДКРИТИХ ДАНИХ ДНІПРО ВИЙШОВ У ЛІДЕРИ З ДОСТУПНОСТІ ІНФОРМАЦІЇ

У Дніпрі запрацював сайт відкритих даних. Ресурс містить інформацію про різні сфери життя міста, зокрема, медицину, будівництво, транспорт, фінанси. Нині експерти та керівництво Державного агентства з питань електронного урядування вважають Дніпро одним із лідерів з публікації інформації у форматі відкритих даних. За цими показниками місто випередило Львів та Харків. Мер Дніпра Борис Філатов не раз наголошував на тому, що вся інформація, за винятком персональних даних, комерційної або державної таємниць, має бути відкритою та доступною.

«Дніпровський сайт відкритих даних має зручний, зрозумілий інтерфейс. Нині на портал, що постійно оновлюється, завантажено вже близько сотні пакетів даних про діяльність міської адміністрації. Платформа стане у пригоді громадським активістам, журналістам, розробникам програмного забезпечення, а також усім, хто цікавиться діяльністю органів місцевого самоврядування. Водночас відкритий доступ до інформації дає можливість створювати різні корисні додатки. Наприклад, мобільну платформу для відстеження пересування міського транспорту. Також можна формувати статистику й аналізувати роботу депутатів. Громадськість може пропонувати свої варіанти щодо відкриття нових даних для поповнення ресурсу», – зазначила під час прес-конференції 21 липня в. о. заступника Бориса Філатова Яніка Мерило.

Як повідомила керівник напряму відкритих даних проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» Катерина Оніліогву, раніше відкриті дані в Україні розвивалися переважно на національному рівні. Але їхній найбільший потенціал – саме на місцевому.

«Йдеться, зокрема, про мінімізацію корупційних ризиків в умовах децентралізації. Крім того, дуже важливо, що саме в Дніпрі є правильна методологія розвитку відкритих даних – відповідний портал розробляли у тісній співпраці громадськості та міської ради, і це дуже важливо», – наголосила експерт.

Зазначимо також, що візуалізована інформація є й на «Відкритій мапі Дніпра». Тут можна знайти дані про понад 10 тис. міських об'єктів і установ – від кіосків і рекламних конструкцій до локацій запланованих ремонтів і анонсів міських заходів.

До розробки корисних електронних новацій Дніпровська мерія активно залучає ІТ-волонтерів. Це дає змогу не лише створювати зручні для містян проекти, а й заощаджувати бюджетні кошти.