МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

Сьомий рік поспіль у різних куточках світу відзначають Міжнародний день відкритих даних. Для України це також важлива подія, оскільки вже три роки ми активно розвиваємо цю сферу і минулоріч досягли чималого прогресу.

Так, Україна дістала найбільш схвальних оцінок від міжнародної експертної спільноти за відкритість даних про державний бюджет і його витрати, про держзакупівлі, єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, національне законодавство.

Згідно з рейтингом Global Open Data Index, Україна посіла 31 місце, покращивши свій результат на 23 позиції порівняно з 2016 роком. У списку Open Data Barometer Україна піднялася на 18 позицій, посівши 44 місце. У цих рейтингах ми обігнали сусідів та деякі країни ЄС, зокрема, Італію, Грецію, Португалію, Хорватію.

Уряд зацікавлений у тому, аби й надалі сприяти відкриттю державних даних і покращувати їхню якість. Нещодавнє ухвалення оновленої 835-ої постанови, яка майже вдвічі розширила перелік наборів даних, що