МІСЬКИЙ ПОРТАЛ ВІДКРИТИХ ДАНИХ СТВОРЕНО В ДНІПРІ

21 липня 2017 р, Дніпро. Міський портал відкритих даних сьогодні запрацював у Дніпрі. Портал суттєво спростить доступ до важливої інформації і стане єдиною точкою входу для городян, що бажають отримати інформацію з різних аспектів життя в місті. Інформація на порталі структурована за такими підрозділами: будівництво, дозвілля та відпочинок, культура, молодь та спорт, стандарти транспорт, освіта, фінанси та бюджет, охорона здоров’я, безпека, планування міста.
Визначаючи перелік наборів муніципальних даних, які мають бути опубліковані на порталі, міська влада провела консультації з громадськими активістами, експертним середовищем та розпорядниками даних для визначення найбільш затребуваних даних. Надалі, після запуску порталу і оприлюднення першочергових наборів даних, буде проведено загальне он-лайн опитування з метою визначення пріоритетності публікації інформації.

На сьогодні на порталі відкритих даних вже розміщено відомості про те, хто і де працює в апараті міської ради, інформацію про витрати на утримання виконавчих органів міської ради, хід пленарних засідань, інформацію про депутатів міської ради, відомості про використання бюджетних коштів, фінансова звітність розпорядників інформації, відомості про заплановані ремонтні роботи, розміщення медичних закладів та закладів культури, підпорядкованих міській раді, перелік об’єктів комунальної власності та іншу важливу для жителів міста інформацію.

Портал був створений з ініціативи Яніки Меріло, заступника міського голови, та Ірини Корецької, начальника ІТ управління міської влади, яка на початку літа пройшла навчання за програмою Open Data Leaders Network в рамках проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах». В розробці порталу брав активну участь Кирило Захаров, учасник іншої програми в рамках нашого проекту – Train the Trainer. Таким чином, портал результатом співраці громадянського суспільства та місцевоі влади.

Ірина Корецька, голова ІТ департаменту мерії Дніпра : «Відкриті дані – це коли Ви через інтернет можете дізнатись, через скільки хвилин прийде потрібний Вам громадський транспорт. Якщо дані відкриті, кожен зможе з’ясувати, наприклад, чи є вільні ліжка у лікарні або коли приймає потрібний лікар. Або, наприклад, вирішивши купити квартиру в одному з районів міста, громадянин зможе взнати, що там робиться з транспортом, чи можна відправляти дитину в школу саму. За допомогою відкритості даних є можливість складати разом лікарняні дані, шкільні дані, транспорт, метеорологію тощо. Використовуючи зручний програмний інтерфейс і відкриті формати даних, українські програмісти можуть створювати не тільки аналітичні дослідження, а і сервіси, що допомагають людям у повсякденному житті».

Катерина Оніліогву, керівник напрямку відкритих даних проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»: «Відкриті дані є цінним джерелом інформації для вирішення локальних проблем, підвищення прозорості та подолання розриву між органами місцевого самоврядування та громадянами. І за кордоном, і в Україні все більше міст починають розуміти переваги відкритих даних. Як показує світова практика, створення порталу – це перший важливий крок. Але далі постає питання практичного використання даних для аналітики та створення сервісів, тому співпраця з університетами та IT спільнотою є наступними важливим кроком в Дніпрі. Важливо, щоб портал продовжував публікувати пріоритетні для громадян дані вчасно та якісно. Я рада, що через дві наші програми – Open Data Leaders Network та національну мережа тренерів відкритих даних – є можливість підтримувати розвиток відкритих даних в Дніпрі».