Відповідальні особи за оприлюднення відкритих даних підвищили кваліфікацію за програмою Міністерства цифрової трансформації України

Міністерство цифрової трансформації України спільно з USAID/UK aid проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах розробили комплексну програму навчання для підвищення кваліфікації розпорядників відкритих даних.
В якості спікерів навчального інтенсиву виступали: Любива Яніна Сергіївна - головний спеціаліст експертної групи розвитку електронної взаємодії та інтероперабельності публічних електронних реєстрів директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України та Тишкевич Богдан Ігорович - незалежний експерт у галузі політики відкритих даних.
Учасники отримали, як теоретичну базу, так і практичні навички щодо розробки та впровадженні внутрішньоорганізаційних документів, формуванні та ведення реєстру наборів даних розпорядника інформації, якості оприлюднення наборів даних, тощо.
Завдяки Департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради було залучено 26 представників виконавчих органів та комунальних підприємств.
Подібні заходи підвищення кваліфікації у сфері відкритих даних для представників виконавчих органів Дніпровської міської ради проводяться систематично, як на державному, так і на місцевому рівнях.
Слід зазначити, що згідно щорічної доповіді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, за результатами моніторингу 2020 року, інформацію у форматі відкритих даних у найбільшому обсязі оприлюднюють Херсонська обласна рада, Дніпровська, Житомирська, Маріупольська, Тернопільська міські ради.
На сьогодні Дніпро посідає друге місце в Україні серед розпорядників на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за кількістю оприлюднення наборів даних.